Problem z jamą ustną? Przepłucz go!

Zdrowie jamy ustnej to nie tylko zęby bez próchnicy, to także profilaktyka i skuteczne radzenie sobie z innymi dolegliwościami. Paradontoza, afty, grzybica, nieprzyjemny zapach z ust – we wszystkich tych dolegliwościach możemy pomóc sobie w prosty sposób. Wystarczy dobry płyn do płukania jamy ustnej.

Redakcja
A A A
Podziel się wiedzą – udostępnij

Na „oddech smoka”

15-30% społeczeństwa ma problem z halitozą, czyli nieświeżym oddechem, jednak tylko 5% przypadków ma podłoże gastryczne. Nieprzyjemny zapach z ust ma raczej źródło w jamie ustnej i towarzyszy między innymi paradontozie, zaawansowanej próchnicy, zapaleniu migdałków oraz nieodpowiedniej higienie języka.

Szacuje się, że 40% przypadków nieświeżego oddechu jest efektem działania bakterii znajdujących się na tylnej części języka, którego nie oczyszczamy podczas mycia zębów. Nie każdy umie mechanicznie oczyszczać język. Wygodniejsze, ale i skuteczniejsze, jest stosowanie płynu do płukania jamy ustnej o właściwościach antybakteryjnych – octenident®.

Pamiętajmy, że jama ustna jest „przedsionkiem” do naszego ciała. Drobnoustroje chorobotwórcze mogą się z niej rozsiać po całym ciele (np. do gardła, żołądka, dwunastnicy, jelita cienkiego, grubego i odbytnicy). Dlatego odpowiednia higiena jamy ustnej zakończona zastosowaniem płynu o właściwościach antybakteryjnych ma fundamentalne znaczenie. Wybierajmy produkty niezawierające alkoholu i chlorheksydyny, która w dłuższym okresie stosowania przebarwia trwale szkliwo.

Podziel się wiedzą – udostępnij

Poznaj naszego eksperta

Redakcja

Każdego dnia do szpitali w całej Polsce trafiają osoby, które cierpią z powodu komplikacji powstałych na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji skaleczeń, ran czy oparzeń. Jako redakcja portalu Zagojeni.pl uważamy, że lepiej takim sytuacjom przeciwdziałać niż je leczyć. Dlatego powstał nasz portal, który jest pierwszą w Polsce pełną i rzetelną bazą wiedzy na temat profilaktyki i leczenia różnego rodzaju ran. Mamy nadzieję, że zawarte tu informacje pomogą Państwu szybko i bezboleśnie wyleczyć każdą z nich.

Zostaw komentarz

Zobacz także

Szukasz fachowej pomocy? Sprawdź na mapie
Informacja: Twoje dane osobowe

Dziękujemy, że do nas zajrzałaś / zajrzałeś. Przejrzystość i bezpieczeństwo świadczonych usług to dla nas priorytet, dlatego prosimy – zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Jakie dane zbieramy?

Ta strona internetowa zbiera dane osobowe takie jak adres IP użytkownika oraz dane zawarte w plikach cookies (lub podobnych technologiach, np. local storage) zapisywanych na urządzeniach użytkownika, a także korzysta usług świadczonych przez firmy Google (m.in. Google Analytics) czy Facebook (m.in. Facebook Pixel).

Dlaczego zbieramy dane?

Wykorzystujemy je, aby analizować ruch na naszej stronie, oraz prowadzić działania marketingowe – promować nasze usługi, wyświetlać Ci oferty specjalne, reklamy dostosowane do Twoich zainteresowań itp. Podstawą zbierania danych jest realizacja prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

Kto jest administratorem danych?

Administratorem danych jest Schulke Polska z siedzibą w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie pod nr KRS 0000104818. Dane te są przekazywane jedynie ograniczonej liczbie firm, z którymi współpracujemy przy świadczeniu usług technicznych i reklamowych. Nie są przekazywane innym podmiotom w celu prowadzenia innych działań reklamowych, niż tylko te dotyczące produktów firmy Schulke Polska.

Jeśli wiesz już wszystko w sprawie wykorzystania Twoich danych przez tę stronę – prosimy zamknij to okno. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności, klikając w przycisk „Chcę wiedzieć więcej”. Dziękujemy!

Rozwiń