Jak możemy zapobiec transmisji wirusa SARS-CoV-2?

O wirusie SARS-CoV-2, który powoduje chorobę COVID-19 słyszymy codziennie, głównie w kontekście braku miejsca w szpitalach, czy ciągle rosnących statystyk zakażeń. Przeczytaj jak możemy zapobiec transmisji wirusa SARS-CoV-2.

dr n. o zdr. Aleksandra Mączyńska
A A A
Jak możemy zapobiec transmisji wirusa SARS-CoV-2?
Podziel się wiedzą – udostępnij

Wiemy, że wyścig o powstanie szczepionki trwa, ale upłynie jeszcze wiele czasu zanim będzie ona powszechnie dostępna. Wiele mówi się o przestrzeganiu higieny rąk i noszeniu maseczek. Jednak czy możemy jeszcze coś zrobić, żeby zabezpieczyć się przed tym wirusem i zadbać także o bezpieczeństwo pracowników ochrony zdrowia?

Coraz częściej pojawiają się badania wskazujące na znaczenie gardła i gruczołów ślinowych jako miejsca namnażania się i przenoszenia wirusa we wczesnym stadium choroby COVID-19.  Koronawirus znaleziono w ślinie u  91,7% pacjentów z COVID-19. Może on być przenoszony przez ślinę i kontakt z błoną śluzową jamy ustnej.

SARS-CoV-2 to wirus otoczkowy. Posiada zewnętrzną błonę lipidową, która daje się łatwo zniszczyć poprzez zastosowanie środków wirusobójczych.  I tu mam dobrą wiadomość! W najnowszym badaniu udało się wykazać wyraźną redukcję SARS-CoV-2 o (99,99% wirusów) za pomocą leku octenisept®. Już w ciągu 15 sekund!

Pamiętajmy, że COVID-19 często przebiega bezobjawowo.

W jaki sposób lek Octenisept może nam pomóc?

  • Masz planowaną wizytę u stomatologa czy laryngologa? Bardzo ważne jest, żeby umyć zęby i przepłukać jamę ustną z zastosowaniem leku octenisept
  • Czeka cię zabieg operacyjny w znieczuleniu ogólnym, z intubacją? Nie zapomnij przed zabiegiem operacyjnym o dokładnym umyciu zębów i przepłukaniu jamy ustnej octeniseptem.
  • Pojawił się ból gardła? W tym wypadku płukanie gardła i jamy ustnej będzie bardzo skuteczne.

Octenisept posiada wskazania do wielokrotnego, krótkotrwałego leczenia antyseptycznego w obrębie jamy ustnej i błon śluzowych oraz sąsiadujących z nią tkanek, dlatego ma wiele zastosowań.

Pamiętaj, nie stosuj leku Octenisept przed pobraniem wymazów z noso-gardzieli, w kierunku SARS-CoV-2, ponieważ wynik może być fałszywie ujemny.

Podziel się wiedzą – udostępnij

Poznaj naszego eksperta

dr n. o zdr. Aleksandra Mączyńska

dr n. o zdr. Aleksandra Mączyńska

Dyrektor pielęgniarstwa ds. profilaktyki i kontroli zakażeń szpitalnych, Galway University Hospital, Saolta University Health Care Group

Zostaw komentarz

Zobacz także

Szukasz fachowej pomocy? Sprawdź na mapie
Informacja: Twoje dane osobowe

Dziękujemy, że do nas zajrzałaś / zajrzałeś. Przejrzystość i bezpieczeństwo świadczonych usług to dla nas priorytet, dlatego prosimy – zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Jakie dane zbieramy?

Ta strona internetowa zbiera dane osobowe takie jak adres IP użytkownika oraz dane zawarte w plikach cookies (lub podobnych technologiach, np. local storage) zapisywanych na urządzeniach użytkownika, a także korzysta usług świadczonych przez firmy Google (m.in. Google Analytics) czy Facebook (m.in. Facebook Pixel).

Dlaczego zbieramy dane?

Wykorzystujemy je, aby analizować ruch na naszej stronie, oraz prowadzić działania marketingowe – promować nasze usługi, wyświetlać Ci oferty specjalne, reklamy dostosowane do Twoich zainteresowań itp. Podstawą zbierania danych jest realizacja prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

Kto jest administratorem danych?

Administratorem danych jest Schulke Polska z siedzibą w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie pod nr KRS 0000104818. Dane te są przekazywane jedynie ograniczonej liczbie firm, z którymi współpracujemy przy świadczeniu usług technicznych i reklamowych. Nie są przekazywane innym podmiotom w celu prowadzenia innych działań reklamowych, niż tylko te dotyczące produktów firmy Schulke Polska.

Jeśli wiesz już wszystko w sprawie wykorzystania Twoich danych przez tę stronę – prosimy zamknij to okno. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności, klikając w przycisk „Chcę wiedzieć więcej”. Dziękujemy!

Rozwiń