Jak dbać o skórę rąk w obliczu profilaktyki przed koronawirusem?

Mycie i dezynfekcja rąk w dobie pandemii Covid-19 to jedna z najskuteczniejszych metod profilaktyki zdrowotnej przed zachorowaniem. Ponieważ jednak noszenie rękawiczek, a także ciągła dezynfekcja dłoni podrażnia naskórek i skrajnie go wysusza, ważne jest wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji. 

A A A
Podziel się wiedzą – udostępnij

Nasza skóra może w tym trudnym okresie wyglądać jak po odmrożeniu lub poparzeniu, gdyż na jej powierzchni powstają czerwone, szorstkie zmiany. W jaki sposób pielęgnować dłonie, aby prezentowały się nienagannie i nie powodowały dyskomfortu podczas codziennych czynności?

Odpowiednia pielęgnacja skóry rąk w dobie koronawirusa

Odpowiednie nawilżenie kremem to klucz do pięknej i nawilżonej skóry. Podczas zakupu kierujmy się jednak odpowiednim składem, w którym nie znajdą się barwniki, ani sztuczne konserwanty, które mogłyby podrażnić skórę w jeszcze większym stopniu. Zamiast tego stawiajmy na składy, w których znajdzie się nawilżająca wazelina ukryta pod nazwą ParaffinumLiquidum. Wśród jej atutów wymienić należy nie tylko ochronę skóry i jej nawilżanie, ale także tworzenie warstwy ochronnej. To doskonały sposób na ochronę skóry dłoni przed pękaniem, zwłaszcza wśród osób zmagających się z problemem atopowego zapalenia skóry. Ważnym składnikiem jest także oktenidyna, która wykazuje działanie antybakteryjne. Co ciekawe, wykazuje ona działanie na wirusy osłonkowe, a do tej grupy należy także koronawirus. Wśród innych składników, które mogą pomóc w przyspieszeniu regeneracji naskórka, wymienić można pantenol, masło shea oraz bisabolol i ceramidy. Skuteczna ochrona przed koronawirusem to nie tylko skrupulatna dezynfekcja rąk, ale także zabezpieczenie skóry przed wysuszeniem i pękaniem. W jaki sposób można zrobić to skutecznie?

Bezpieczeństwo i pielęgnacja

W dobie pandemii oprócz dezynfekcji, szczególną uwagę należy poświęcić odpowiedniej pielęgnacji skóry, która w wyniku pocierania, a także kontaktu ze środkami na bazie alkoholu może stać się zaczerwieniona i przesuszona. Jak dbać o skórę rąk w sposób prawidłowy? Czy prawidłowe mycie rąk powinno trwać aż 30 sekund? Na to pytanie eksperci wypowiadają się w sposób jednogłośny: mycie rąk przez około 30 sekund daje szansę na dokładne ich oczyszczenie i pozbycie się drobnoustrojów chorobotwórczych z ich powierzchni. Co jednak w kwestii prawidłowego nawilżania skóry? W trakcie zwiększonej potrzeby dbałości o skórę rąk, na przykład w czasie pandemii, zaleca się stosowanie kremów pielęgnacyjnych, które wykazują dodatkowo działanie antybakteryjne. Na popękaną, odwodnioną i skrajnie wysuszoną skórę warto zastosować krem octenicare. Produkt ten zapewnia nawilżenie, natłuszczenie, a także stworzenie na powierzchni dłoni filtru będącego skuteczną barierą przed przedostaniem się na skórę czynników chorobotwórczych. Dodatkowo octenicare zapewnia także profilaktykę antybakteryjną, poprzez zawartość oktenidyny, która wykazuje skuteczne działanie również w walce z wirusami. Wśród zalet kremu octenicare wymienić można także wydajność, a także wszechstronność, gdyż bezpieczny skład pozwala na stosowanie kremu na wszystkich obszarach ciała w przypadku odparzeń, zadrapań, oparzeń, a także w przypadku gojenia się tatuaży. Co ciekawe, produkt ten może być stosowany także w przypadku podrażnień okolic intymnych, na przykład po porodzie.

Podziel się wiedzą – udostępnij

Poznaj naszego eksperta

Admin

Zostaw komentarz

Zobacz także

Szukasz fachowej pomocy? Sprawdź na mapie
Informacja: Twoje dane osobowe

Dziękujemy, że do nas zajrzałaś / zajrzałeś. Przejrzystość i bezpieczeństwo świadczonych usług to dla nas priorytet, dlatego prosimy – zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Jakie dane zbieramy?

Ta strona internetowa zbiera dane osobowe takie jak adres IP użytkownika oraz dane zawarte w plikach cookies (lub podobnych technologiach, np. local storage) zapisywanych na urządzeniach użytkownika, a także korzysta usług świadczonych przez firmy Google (m.in. Google Analytics) czy Facebook (m.in. Facebook Pixel).

Dlaczego zbieramy dane?

Wykorzystujemy je, aby analizować ruch na naszej stronie, oraz prowadzić działania marketingowe – promować nasze usługi, wyświetlać Ci oferty specjalne, reklamy dostosowane do Twoich zainteresowań itp. Podstawą zbierania danych jest realizacja prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

Kto jest administratorem danych?

Administratorem danych jest Schulke Polska z siedzibą w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie pod nr KRS 0000104818. Dane te są przekazywane jedynie ograniczonej liczbie firm, z którymi współpracujemy przy świadczeniu usług technicznych i reklamowych. Nie są przekazywane innym podmiotom w celu prowadzenia innych działań reklamowych, niż tylko te dotyczące produktów firmy Schulke Polska.

Jeśli wiesz już wszystko w sprawie wykorzystania Twoich danych przez tę stronę – prosimy zamknij to okno. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności, klikając w przycisk „Chcę wiedzieć więcej”. Dziękujemy!

Rozwiń