Szukasz fachowej pomocy? Sprawdź na mapie

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc
Octenisept baner
Jak dobrać i kiedy powinna nastąpić zmiana opatrunku na ranie?

Nie ma opatrunków uniwersalnych. Dlatego ważne jest, by właściwie dobrać opatrunek do rodzaju rany i stosować kilka prostych zasad przy jego zmianie. 

Kiedy zgłosić się do lekarza?
Dlaczego rany się nie goją i kiedy zgłosić się do lekarza?

Gdy rana nie chce się zagoić, a zakażenie nie ustępuje, antybiotyk działający na cały organizm może być jedynym ratunkiem.

Kiedy i jak nawilżać rany?
Kiedy i jak nawilżać rany?

Sucha rana dłużej się goi. Dlatego zadbaj, by panowało w niej wilgotne środowisko.

Czym odkazić ranę? Lista rekomendacji PTLR
Co na odkażanie rany? Lista rekomendacji PTLR

Nie wszystkie reklamowane środki skutecznie odkażą ranę i zabezpieczą ją przed infekcją. Sprawdź, które z nich są zalecane przez specjalistów.

Zobacz także

Gdzie kupię Octenisept?
Sprawdź na mapie
Informacja: Twoje dane osobowe

Dziękujemy, że do nas zajrzałaś / zajrzałeś. Przejrzystość i bezpieczeństwo świadczonych usług to dla nas priorytet, dlatego prosimy – zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Jakie dane zbieramy?

Ta strona internetowa zbiera dane osobowe takie jak adres IP użytkownika oraz dane zawarte w plikach cookies (lub podobnych technologiach, np. local storage) zapisywanych na urządzeniach użytkownika, a także korzysta usług świadczonych przez firmy Google (m.in. Google Analytics) czy Facebook (m.in. Facebook Pixel).

Dlaczego zbieramy dane?

Wykorzystujemy je, aby analizować ruch na naszej stronie, oraz prowadzić działania marketingowe – promować nasze usługi, wyświetlać Ci oferty specjalne, reklamy dostosowane do Twoich zainteresowań itp. Podstawą zbierania danych jest realizacja prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

Kto jest administratorem danych?

Administratorem danych jest Schulke Polska z siedzibą w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie pod nr KRS 0000104818. Dane te są przekazywane jedynie ograniczonej liczbie firm, z którymi współpracujemy przy świadczeniu usług technicznych i reklamowych. Nie są przekazywane innym podmiotom w celu prowadzenia innych działań reklamowych, niż tylko te dotyczące produktów firmy Schulke Polska.

Jeśli wiesz już wszystko w sprawie wykorzystania Twoich danych przez tę stronę – prosimy zamknij to okno. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności, klikając w przycisk „Chcę wiedzieć więcej”. Dziękujemy!

Rozwiń