Infekcja intymna jak leczyć? Oktenidyna

W razie infekcji intymnych działaj szybko. Pomoże ci w tym skuteczny i dobrze przebadany lek na infekcje intymne – oktenidyna.

Mgr farm. Marzena Korbecka-Paczkowska
A A A
Infekcje intymne? Oktenidyna
Podziel się wiedzą – udostępnij

Jeśli masz skłonność do infekcji intymnych lub poczujesz pierwsze niepokojące objawy – ból, pieczenie, swędzenie – działaj, aby jak najszybciej powstrzymać zakażenie, by nie rozwinęła się infekcja miejsc intymnych. Jak wyleczyć infekcję intymną? Użyj preparatu na infekcje intymne zawierającego oktenidynę i fenoksyetanol. Ma on szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybicznego, a także jest skuteczny w zwalczaniu wirusa Herpes vaginalis (przyczyny najczęstszych infekcji w ginekologii). Ponadto łagodzi dolegliwości bólowe.

Leczenie infekcji intymnych – zalety octeniseptu:

  • Skutecznie zwalcza infekcje pochwy, także mieszane, oraz chroni fizjologiczną florę bakteryjną pochwy.
  • Ułatwia rekolonizację pochwy bakteriami Lactobacillus, które stanowią fizjologiczną mikroflorę miejsca intymnego i skutecznie chronią przed nawrotem infekcji.
  • Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, bo działa jedynie miejscowo (a to oznacza, że także nie przenika przez łożysko).
  • Jest najskuteczniejszym antyseptykiem w leczeniu infekcji intymnych u kobiet ciężarnych, co wykazały badania.
Podziel się wiedzą – udostępnij

Poznaj naszego eksperta

Mgr farm. Marzena Korbecka-Paczkowska

Farmaceutka od 15 lat zajmująca się dziedziną profilaktyki i leczenia ran. Członek Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran. Ukończyła europejski certyfikowany Kurs Leczenia Ran w Hamburgu. Prowadzi wykłady, autorka publikacji naukowych w tematyce profilaktyki i leczenia ran. Jej pasją jest krzewienie wiedzy i edukacji w zakresie opieki farmaceutycznej wśród farmaceutów i pacjentów.

Zostaw komentarz

Zobacz także

Szukasz fachowej pomocy? Sprawdź na mapie
Informacja: Twoje dane osobowe

Dziękujemy, że do nas zajrzałaś / zajrzałeś. Przejrzystość i bezpieczeństwo świadczonych usług to dla nas priorytet, dlatego prosimy – zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Jakie dane zbieramy?

Ta strona internetowa zbiera dane osobowe takie jak adres IP użytkownika oraz dane zawarte w plikach cookies (lub podobnych technologiach, np. local storage) zapisywanych na urządzeniach użytkownika, a także korzysta usług świadczonych przez firmy Google (m.in. Google Analytics) czy Facebook (m.in. Facebook Pixel).

Dlaczego zbieramy dane?

Wykorzystujemy je, aby analizować ruch na naszej stronie, oraz prowadzić działania marketingowe – promować nasze usługi, wyświetlać Ci oferty specjalne, reklamy dostosowane do Twoich zainteresowań itp. Podstawą zbierania danych jest realizacja prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

Kto jest administratorem danych?

Administratorem danych jest Schulke Polska z siedzibą w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie pod nr KRS 0000104818. Dane te są przekazywane jedynie ograniczonej liczbie firm, z którymi współpracujemy przy świadczeniu usług technicznych i reklamowych. Nie są przekazywane innym podmiotom w celu prowadzenia innych działań reklamowych, niż tylko te dotyczące produktów firmy Schulke Polska.

Jeśli wiesz już wszystko w sprawie wykorzystania Twoich danych przez tę stronę – prosimy zamknij to okno. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności, klikając w przycisk „Chcę wiedzieć więcej”. Dziękujemy!

Rozwiń