Prehabilitacja

Dobrze zagojona rana pooperacyjna to efekt końcowy całego procesu leczenia, procesu, który zaczyna się dużo wcześniej niż powstaje rana. Dlatego tak ważne jest przygotowanie się do leczenia operacyjnego.

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz
A A A
Podziel się wiedzą – udostępnij

Dobrze zagojona rana pooperacyjna to efekt końcowy całego procesu leczenia, procesu, który zaczyna się dużo wcześniej niż powstaje rana.

Dlatego tak ważne jest przygotowanie się do leczenia operacyjnego. Przygotowanie, które ma na celu uzyskanie pełnej gotowości organizmu do jak najlepszego przejścia przez cały okres operacyjny, minimalizacji ryzyka powikłań i uzyskania optymalnego wyniku leczenia. Proces kompleksowego przygotowania do zabiegu nazywany jest prehabilitacją.

Podstawowe elementy jakie obejmuje prehabilitacja to:

  • przygotowanie żywieniowe,
  • odpowiednie ćwiczenia fizyczne,
  • rezygnacja z nałogów
  • wsparcie żywieniowe.

Umiejętne wprowadzenie tych elementów w okresie przedoperacyjnym (nawet kilkudniowe przygotowanie jest uzasadnione) znacząco zmniejsza ryzyko powikłań, w tym zakażenia miejsca operowanego, wystąpienia innych powikłań, jak zapalenie płuc, czy skrócenia czasu pobytu w szpitalu. Jeśli chcemy, by nasze rany naprawdę dobrze się wygoiły – przygotujmy nasz organizm już wcześniej na spory wysiłek, jakim jest zabieg operacyjny.

Portal www.prehabilitacja.pl jest miejscem, gdzie kompleksowo można dowiedzieć się o wszystkich aspektach przygotowania do zabiegu i uzyskać dokładne wskazówki jak to najlepiej zrobić.

Podziel się wiedzą – udostępnij

Poznaj naszego eksperta

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz

Chirurg zajmujący się od wielu lat problemami trudno gojących się ran. Posiada duże doświadczenie w stosowaniu terapii podciśnieniowej w leczeniu powikłanych ran, profilaktyce zaburzeń gojenia, w szeregu nowatorskich zastosowań (endovac, przetoki jelitowe). Organizator szkoleń i konferencji dotyczących terapii podciśnieniowej i szeroko pojętych problemów gojenia ran. Twórca i redaktor naczelny czasopisma „Negative Pressure Wound Therapy Journal”. Autor kilkudziesięciu publikacji dotyczących ran i związanych z nimi problemów klinicznych.

Zostaw komentarz

Zobacz także

Szukasz fachowej pomocy? Sprawdź na mapie
Informacja: Twoje dane osobowe

Dziękujemy, że do nas zajrzałaś / zajrzałeś. Przejrzystość i bezpieczeństwo świadczonych usług to dla nas priorytet, dlatego prosimy – zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Jakie dane zbieramy?

Ta strona internetowa zbiera dane osobowe takie jak adres IP użytkownika oraz dane zawarte w plikach cookies (lub podobnych technologiach, np. local storage) zapisywanych na urządzeniach użytkownika, a także korzysta usług świadczonych przez firmy Google (m.in. Google Analytics) czy Facebook (m.in. Facebook Pixel).

Dlaczego zbieramy dane?

Wykorzystujemy je, aby analizować ruch na naszej stronie, oraz prowadzić działania marketingowe – promować nasze usługi, wyświetlać Ci oferty specjalne, reklamy dostosowane do Twoich zainteresowań itp. Podstawą zbierania danych jest realizacja prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

Kto jest administratorem danych?

Administratorem danych jest Schulke Polska z siedzibą w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie pod nr KRS 0000104818. Dane te są przekazywane jedynie ograniczonej liczbie firm, z którymi współpracujemy przy świadczeniu usług technicznych i reklamowych. Nie są przekazywane innym podmiotom w celu prowadzenia innych działań reklamowych, niż tylko te dotyczące produktów firmy Schulke Polska.

Jeśli wiesz już wszystko w sprawie wykorzystania Twoich danych przez tę stronę – prosimy zamknij to okno. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności, klikając w przycisk „Chcę wiedzieć więcej”. Dziękujemy!

Rozwiń