Koronawirus COVID-19 – Zalecenia chirurgów

Jak wygląda funkcjonowanie oddziałów chirurgicznych w czasie pandemii koronawirusa? Jak zminimalizować ryzyko zakażenia? Jakie rady i wskazówki mają dla nas profesjonaliści? Prof. dr hab. nauk medycznych Tomasz Banasiewicz poleca środki, które są skuteczne.

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz
A A A
Podziel się wiedzą – udostępnij

Jak wygląda funkcjonowanie oddziałów chirurgicznych w czasie pandemii koronawirusa? Jak zminimalizować ryzyko zakażenia? Jakie rady i wskazówki mają dla nas profesjonaliści? Prof. dr hab. nauk medycznych Tomasz Banasiewicz poleca środki, które są skuteczne.

 

Jednym z nich jest oktenidyna, substancja skuteczna w profilaktyce i leczeniu błon śluzowych i ran oraz działająca odkażająco w profilaktyce przed koronawirusem. Profesor podkreśla konieczność rygorystycznego przestrzegania zasad antyseptyki, mycia i dezynfekcji rąk oraz odkażania powierzchni preparatami na bazie alkoholu w stężeniu powyżej 60%. Dzieli się wskazówkami dotyczącymi opieki pozaszpitalnej nad chorymi. A co najważniejsze, zaleca spokój i racjonalne zachowanie.

 

Zobacz, co jeszcze jest ważne w czasach pandemii:

https://www.termedia.pl/koronawirus/Prof-dr-hab-n-med-Tomasz-Banasiewicz-o-funkcjonowaniu-oddzialow-chirurgicznych,37266.html

 

Polecamy też obejrzenie wywiadu z Profesorem dostępnego pod powyższym adresem (wskazówki szczególne ważne dla każdego z nas zaczynają się od 04:47)

Podziel się wiedzą – udostępnij

Poznaj naszego eksperta

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz

Chirurg zajmujący się od wielu lat problemami trudno gojących się ran. Posiada duże doświadczenie w stosowaniu terapii podciśnieniowej w leczeniu powikłanych ran, profilaktyce zaburzeń gojenia, w szeregu nowatorskich zastosowań (endovac, przetoki jelitowe). Organizator szkoleń i konferencji dotyczących terapii podciśnieniowej i szeroko pojętych problemów gojenia ran. Twórca i redaktor naczelny czasopisma „Negative Pressure Wound Therapy Journal”. Autor kilkudziesięciu publikacji dotyczących ran i związanych z nimi problemów klinicznych.

Zostaw komentarz

Zobacz także

Szukasz fachowej pomocy? Sprawdź na mapie
Informacja: Twoje dane osobowe

Dziękujemy, że do nas zajrzałaś / zajrzałeś. Przejrzystość i bezpieczeństwo świadczonych usług to dla nas priorytet, dlatego prosimy – zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Jakie dane zbieramy?

Ta strona internetowa zbiera dane osobowe takie jak adres IP użytkownika oraz dane zawarte w plikach cookies (lub podobnych technologiach, np. local storage) zapisywanych na urządzeniach użytkownika, a także korzysta usług świadczonych przez firmy Google (m.in. Google Analytics) czy Facebook (m.in. Facebook Pixel).

Dlaczego zbieramy dane?

Wykorzystujemy je, aby analizować ruch na naszej stronie, oraz prowadzić działania marketingowe – promować nasze usługi, wyświetlać Ci oferty specjalne, reklamy dostosowane do Twoich zainteresowań itp. Podstawą zbierania danych jest realizacja prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

Kto jest administratorem danych?

Administratorem danych jest Schulke Polska z siedzibą w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie pod nr KRS 0000104818. Dane te są przekazywane jedynie ograniczonej liczbie firm, z którymi współpracujemy przy świadczeniu usług technicznych i reklamowych. Nie są przekazywane innym podmiotom w celu prowadzenia innych działań reklamowych, niż tylko te dotyczące produktów firmy Schulke Polska.

Jeśli wiesz już wszystko w sprawie wykorzystania Twoich danych przez tę stronę – prosimy zamknij to okno. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności, klikając w przycisk „Chcę wiedzieć więcej”. Dziękujemy!

Rozwiń